Stichting Microtoerisme InZicht, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Expo Vrouwenhanden en het witte stadje Thorn

Rony Beyens en Gi Mateusen
daguitstap naar echt
vr 10 okt 09.00 - 18.00
vr 10 okt 2025
09.00 - 18.00
  • vr 10 okt 2025
    09.00 - 18.00
    op locatie
    Vanaf wo 20 aug. 2025 09.00

Een bijzondere tentoonstelling en een pittoresk stadje 

Voor deze uitstap trekken we naar Nederland, net over de grens. In Echt starten we de dag bij ‘stadskefee’ Stadhoes met koffie of thee en vlaai. Vervolgens brengen we een bezoek aan het Museum van de Vrouw. Dit museum biedt naast een permanente expositie ook wisselende tentoonstellingen. We bezoeken zowel de permanente expositie als de tijdelijke tentoonstelling ‘Vrouwenhanden’. Gidsen nemen ons mee en vertellen interessante verhalen, anekdotes en grappige weetjes.  
 
Na het museumbezoek brengt de bus ons naar het witte stadje Thorn. Daar genieten we van een warme lunch met driegangenmenu: tomaten- of groentesoep, pangasiusfilet/ varkensschnitzel/ vegetarische schnitzel en ijs met slagroom als dessert (alle hoofdgerechten worden geserveerd met friet, aardappelkroket, groenten, appelmoes en mayonaise).  
 
In de namiddag gaan we onder begeleiding van een gids op verkenning in Thorn, een van de mooiste stadjes van Nederlands Limburg. Een pittoresk historisch stadje met witgeschilderde huizen. Waarom de huizen wit zijn? Dat vertelt de gids tijdens de rondleiding langs statige monumentale panden door bochtige straatjes en steegjes die met maaskeien geplaveid zijn. Het historische centrum van Thorn met haar witte huizen is nu een beschermd stadsgezicht. Samen met de gids gaan we op zoek naar sporen van het unieke, markante verleden van Thorn. Voor deze wandeling is het belangrijk om goed ter been te zijn.  

tarieven 
basisprijs: 84 euro 
UiTPAS met kansentarief: 64 euro 
vrijwilligersprijs: 84 euro 
(exclusief drank tijdens lunch) 
 

soort activiteit:

We vertrekken stipt om 9.00 uur aan parking Stadspark in Turnhout (kruising Graatakker – Papenbruggestraat). Thuiskomst in Turnhout voorzien rond 18.00 uur. 

Programma

9.00 uur: vertrek aan parking Stadspark in Turnhout (kruising Graatakker – Papenbruggestraat) 
10.15 tot 11.00 uur: ontvangst bij Stadhoes met koffie/thee en vlaai  
11.00 tot 12.30 uur: bezoek Museum van de Vrouw en expo Vrouwenhanden  
12.30 tot 13.00 uur: met de bus naar Thorn 
13.00 tot 14.30 uur: warme lunch met 3 gangen bij Trefpunt 1711 
14.30 tot 16.30 uur: rondleiding met gids in Thorn 
16.30 uur: vertrek bus, aankomst Turnhout vermoedelijk rond 18 uur  

Stichting Microtoerisme InZicht, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons
Inzoomen

Bekijk andere activiteiten

Zet mij op de wachtlijst